Виконання домашнього завдання – це складний процес і для самого учня, і для його батьків, які прагнуть допомогти своєму чаду. Як робити уроки з дитиною так, щоб не було тяжко для обох сторін?

          Для початку поговоримо  про вибір часу, коли потрібно готувати уроки. Якщо зразу ж після школи посадити дитину за підготовку домашнього завдання, то це може тільки зашкодити: дитині потрібно годину-півтора, щоб відпочити від уроків у школі та знову приступити до навчання. Після прогулянки, обіду і невеликого відпочинку учень буде готовим знову займатися.

          Під час занять варто робити 5-10 хвилинні перерви кожні 30-40 хвилин занять. При цьому бажано, щоб на уроки затрачувалося не більше 1.5-2 годин: не варто поспішати, але не варто і занадто затягувати процес.

          Для початку краще зробити письмові уроки. Молодший школяр спочатку повинен виконати завдання на чернетці, а після перевірки батьками – переписати в чистовик. Зверніть увагу, якщо в чистовику виявиться багато помилок, то не варто заставляти дитину переписувати заново.

         Найкраща допомога від батьків під час виконання домашнього завдання – це легкі підказки та поради. Якщо робити уроки замість дитини, то вона нічому не навчиться, а якщо за кожну помилку наказувати – то вона ще й заробить стрес.

        Потрібно вчити дитину виконувати домашні завдання самостійно і звертатися за допомогою тільки в крайніх випадках.

       Старшокласники будь-які спроби контролю під час виконання домашнього завдання сприймають в штики, адже вони вже «не маленькі», щоб у них перевіряли уроки. Якщо ж з успішністю у старшокласника дійсно все добре, то наполягати на такому контролі і не потрібно: нехай привчається до самостійності і відповідальності за свої рішення і дії.  Але, коли у щоденнику з’являються двійки, краще не надіятись на слова старшокласника, про те, що він все виправить, а спробуйте самостійно вияснити причину поганих оцінок. Можливо, дитині потрібні додаткові заняття.

         Правильна підготовка з дитиною уроків – запорука гарних оцінок, хоча оцінки не є об’єктивним показником знань.

         Постарайтеся, щоб ваші з дитиною взаємовідносини у сфері навчання не переростали в «торгівлю» оцінками, і допомагайте дитині дійсно отримувати цінні знання.

          Часто діти не бажають старанно вчитися, а батьки намагаються придумати для них гідну мотивацію. Отже, яким чином можна переконати дитину вчитися?

          Для учнів молодших класів домашні завдання є справжньою проблемою. Після дитячого садка діти не розуміють вимог нового навчального закладу, тому можуть почати вередувати. Батьки повинні допомагати своєму чаду вже на цьому етапі. Психологи радять робити домашні завдання разом в ігровій формі. Бажано, щоб дитина була по-справжньому захоплена процесом.

          Можна знайти приклад для наслідування. Якщо дитина проявляє інтерес до чогось, то слід розповісти їй, що після закінчення школи і вступу  у вуз втілення мрії стає можливим. Краще всього, якщо хтось із знайомих або родичів стане прикладом. Діти цінують не стільки слова, скільки дії, тому конкретна людина підтвердить собою все почуте.

          Не обмежуйте час для відпочинку. Виконання домашнього завдання, уроки в школі - все це здатне стомити дітей. Намагайтеся розподіляти графік своєї дитини так, щоб вона могла займатися своїми справами, гратися. Тоді  дитина буде бачити ваші розуміння і турботу, а також не сприйматиме навчання негативно.