20.10.2021 року соціальним педагогом було проведено інтерактивне заняття для педагогів на тему: «Форми профілактичної роботи, спрямовані на попередження насильства серед дітей». Заняття було спрямоване на формування уявлення про методи та способи вирішення проблем насильства між дітьми.

22.10.2021 року було проведено інтерактивне заняття для педагогів на тему: «Психічне здоров’я і благополуччя учасників освітнього процесу». Заняття було спрямоване на формування ціннісного ставлення до психічного здоров’я і мотивації до збереження психічного здоров’я як необхідної складової життєдіяльності людини.

28 жовтня 2021 року на базі Ліцею № 19 Івано-Франківської міської ради (директор О.Борович) відбувся семінар-практикум для практичних психологів ЗЗСО «Розвиток емоційної сфери підлітків засобами творчого самовираження».

У теоретичній частині семінару-практикуму учасники розглядали питання загальних тенденцій вікових змін емоційної сфери підлітків, актуалізували свої знання про особливості підліткового віку, аналізували вплив різних чинників на порушення емоційної сфери дитини. У практичному блоці практичні психологи ознайомились з техніками творчого самовираження, що спрямовані на допомогу дітям і підліткам, які проживають негативні емоційні стани. Практичний психолог закладу Надія Пасічняк продемонструвала практичні вправи щодо розвитку емоційного інтелекту, дослідження власних емоцій та особливостей емоційної сфери, пошуку ресурсного стану (техніки «Карта емоцій», «Подарунок в моєму житті», «Каракулі», «Яка я людина?»), які можна використовувати в індивідуальній та груповій роботі з учнями. Підсумувала роботу семінару-практикуму методист Центру психологічної служби Вікторія Бурдіна.

Семінар-практикум дав можливість практичним психологам оволодіти сучасними техніками розвитку емоційної грамотності. Дані техніки допоможуть підліткам активно розвиватись, відповідати вимогам сучасного суспільства, не втрачаючи власної індивідуальності.

Практичним  психологом та соціальним педагогом  30.09.2021р. проведено профілактичну гру «Коло безпеки» для учнів 7-В класу з метою формування знань щодо поняття насильства , булінгу , форм та методів його попередження і подолання.

Без повноцінної адаптації немає внутрішньої рівноваги особистості, впевненості у завтрашньому дні.

З цією метою соціально - психологічна служба провела розвивальні заняття для учнів перших класів , під час яких розвивали внутрішньо групові контакти , створювали позитивний емоційний настрій та сприяли розкриттю кожної особистості.

 

В рамках акції «16 днів проти насильства» 07.12.2021 року соціальним педагогом  та практичним психологом для учнів 6-А класу було проведено інтерактивне заняття «Чуйність і доброта – два крила на яких тримається людство» з метою розвитку емпатії і поваги до дітей з особливими потребами.

В рамках акції «16 днів проти насильства» 30.11.2021 року соціальним педагогом  та практичним психологом для учнів 9-В та 9-Г класів було проведено онлайн -заняття «Дитина і насильство в Інтернет-мережі» з метою ознайомлення учнів з правилами безпечної поведінки в Інтернеті, розвиток навичок та вміння працювати з інформацією в Інтернеті.

В  рамках акції «16 днів проти насильства» 07.12.2021 року для учнів 4-Б класу соціальним педагогом та практичним психологом було проведено настільну ігрову методику «Коло безпеки», коло Д «Дитина і незнайомці» з метою формування навичок безпечної поведінки дітей з незнайомими людьми.

В рамках акції «16 днів проти насильства» 02.12.2021- 03.12.2021року соціальним педагогом було проведено інформаційно-просвітницьку гру з учнями 3-А , 3-Б класів «Ліза та її друзі подорожують світом», з метою інформування дітей про проблему торгівлі людьми і правила безпечних подорожей, а також вироблення в них навичок безпечної поведінки в ситуаціях, які потенційно можуть призвести до потрапляння в торгівлю людьми.

До Міжнародного дня толерантності практичним психологом та соціальним педагогом для учнів 3-В та 4-А класів  проведено інтерактивні заняття «Толерантність – запорука людяності».