Смаколики до Великодня отримали бійці 38 морської бригади від наших ліцеїстів.
Разом до перемоги!

Навчання, що рятують життя! 
В умовах сучасних реалій кожен повинен бути готовим діяти швидко та впевнено. Саме тому в нашому ліцеї відбулися навчання з тактичної медицини та поводження зі зброєю.
Учні отримали важливі навички:
✅ правила безпечного поводження зі зброєю;
✅ зупинка критичних кровотеч та надання першої допомоги;
✅ евакуація поранених та орієнтування в екстремальних умовах.
Сьогодні ці знання можуть стати вирішальними – як на полі бою, так і в мирному житті. Вдячні інструкторам Карпатської Січі за практичний досвід і впевненість у власних силах!

Співпраця заради майбутнього! 
Сьогодні наш ліцей підписав меморандум про співпрацю з ГО  "Дружина  Воїна". Цей крок є важливим для формування свідомої, відповідальної та патріотично налаштованої молоді.
Разом ми реалізовуватимемо ініціативи, спрямовані на:
✅ патріотичне виховання молоді;
✅ підтримку освітніх та соціальних ініціатив;
✅ організацію спільних заходів для учнів ліцею, членів родин військовослужбовців та ветеранів;
✅ проведення освітніх та виховних заходів із захисниками України;
✅ організацію волонтерських проектів;
✅ популяризацію волонтерського руху серед всіх учасників освітнього процесу та багато іншого.
Віримо, що наша співпраця допоможе виховати покоління, яке шануватиме історію, поважатиме захисників і будуватиме сильну Україну!

Дорогі наші захисники! Дякуємо вам за все! Нехай кожен день наближає вас до перемоги! Віримо, що ваша мужність, незламність і стійкість допоможе зберегти нашу Україну! Любимо вас! Пишаємося вами!  Даруємо наші серця, схиляємо перед вами голову!
4-В клас, класний керівник Наталія НАКОНЕЧНА

Сьогодні учні 7-Б класу (класний керівник Іванна КАРЯВКА) в рамках загальноміського проєкту "Ми з України" відвідали Центр патріотичного виховання імені Степана Бандери. Учні поповнили свої знання про ОУН та УПА, дізналися про невідому до сьогодні історію та ще раз довели собі, що Україна понад УСЕ!

Натхненні бажанням допомогти іншим, дівчата з 6-Б класу (Хомик Мілана та Яців Клара) вирішили самостійно створити розпалювачі для окопних свічок, які незабаром будуть передані за призначенням. Вони збиралися після уроків та самостійно виготовили близько 250 штук. Весь цей процес не лише навчив їх новим практичним навичкам, але й показав, що навіть маленькі дії можуть мати велике значення.  Дівчата своїм прикладом показали,  що навіть у шкільному віці можна робити корисні речі і допомагати тим, хто цього потребує.

Вчора 5-А клас (класний керівник Лілія Глібчук) побував на екскурсії в Музеї Небесної сотні, єдиному в Україні. При вході нас зустріла чудова екскурсовод, Світлана Михайлівна. Експонати музею розповідають та нагадують про буремні події  нашої країни 10-річної давності, про Революцію Гідності. Учні побачили особисті речі учасників Майдану, а також світлини, серед яких і світлину Романа Гурика, студента одного із вузів нашого міста. 
Побували у сквері, де знаходиться памʼятник Роману, а також біля могил інших героів, які віддали своє життя за наше краще майбутнє, за сьогодення. 
Екскурсія була дуже цікавою, пізнавальною та змістовною. Учні брали активну участь у обговоренні.

До дня вшанування пам'яті Героїв Крут сьогодні учні 8-А класу (класний керівник Тетяна ЙОСИПЧУК) відвідали інтерактивний музей "Місто і зброя", який знаходиться в палаці Потоцьких. Пізнавати своє минуле, усвідомлювати безцінність подвигів наших предків - наш святий обов'язок. Музей доволі незвичний, іде в ногу з часом.
При вході дітей зустрічали  манекени, на яких представлені точні копії одностроїв з різних періодів, включаючи приватну армію Потоцького, воїнів УГА та УПА.
Учні ознайомилися з віртуальними архівними картами, давніми листівками, цікавими відеоматеріалами. Привернули увагу динамічні анімації, слайдшоу, які представляють кожен з періодів: час заснування міста, час Першої світової війни та час Другої світової війни. У кожному періоді представлені репліки найбільш відомих видів озброєння: пістолета, який запалювався кремнієвим запальником, бартки, шаблі, рушниці та інші.
Цікавим є той факт, що діти самостійно могли викликати наступну цифрову розповідь, використовуючи ключ, який вкладали в комірку, і в такий спосіб відбувалася взаємодія з експозицією. Ключ - це так звана “ідеальна мітка” – відтворена форма Станиславівської фортеці. Щиро вдячні за цікаву й пізнавальну розповідь історику, науковцю, художнику, актору Петрові Ганцюку!

Сьогодні ліцейна родина зібралася, щоб вшанувати пам'ять наших випускників, які віддали найдорожче — своє життя, захищаючи нашу Батьківщину, нашу свободу, наш мир. Вони були такими ж, як ми: ходили цими коридорами, мріяли, сміялися, вчилися і будували свої плани на майбутнє...
Але в той момент, коли наша земля покликала, вони не залишилися осторонь. Їхній подвиг став прикладом відваги, мужності та безмежної любові до рідної землі. Вони назавжди залишаться в наших серцях як Герої, які дали нам можливість жити, навчатися та мріяти.
Одночасно чотири анотаційних дошки відкрили та посвятили сьогодні на фасаді ліцею. Ми ніколи не забудемо їхніх імен:
Артур БОЙЧУК
Юрій МАКСИМЧУК
Ігор СКУБЯК
Вадим БАЙЖАНОВ,
як і не забуваємо про тих, чий відважний погляд щодня зустрічає нас вже декілька останніх років:
Володимир ШАРАБУРЯК 
Мар'ян ОРИЩУК
Назарій ДІЛЕТА
Андрій КУДЛА.
Їхній подвиг — це наша відповідальність, це заклик бути гідними їхньої жертви.
Ми схиляємо голови перед їхньою пам’яттю і обіцяємо: вони завжди будуть частиною нашої ліцейної родини.
Вічна пам’ять і слава нашим Героям. Ми дякуємо їм за їхній подвиг, а їхнім сім’ям — за те, що виховали таких гідних і відважних людей.

В День Соборності України, боєць підрозділу Карпатська Січ, який перебуває на реабілітації, провів для наших старшокласників "Урок мужності", метою якого було формування в учнів почуття патріотизму, поваги до героїв, які захищають країну, та виховання моральних цінностей. Також цей урок був спрямований на розширення знань учнів про сучасні виклики, з якими стикається суспільство, і, звичайно, на формування активної громадянської позиції.
А в подарунок отримали від бійців новий шеврон, який збагатив нашу колекцію.

Сьогодні до наших майбутніх випускників завітав аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. Фахівці розповіли дітям про мінну безпеку, про види мін, про свою роботу загалом. Наголосили на важливості цієї професії у даний час: збереження життя, розмінування територій, підтримка економіки, гуманітарна місія. Розповідали про свою роботу на Харківщині та Херсонщині, оскільки після воєнних  конфліктів сапери розміновують міста, поля, дороги, щоб місцеві мешканці могли повернутися до нормального життя. Ця професія вимагає максимальної точності, холоднокровності та навичок, адже кожна помилка може коштувати життя. 
Щиро дякуємо за змістовну зустріч та співпрацю.

Сьогодні учні 1-В класу (класний керівник Марія МАЛАНЮК) 
взяли участь у написанні листів для українських воїнів "Дякуємо за Різдво".

https://youtube.com/shorts/yxU6N6rWZNg

29 листопада учні 9-В класу (класний керівник Н. Маскович та вчитель історії О. Свистяк) провели патріотично-виховний захід "Скорботна пам'ять поколінь". Вшанували всіх, хто загинув у роки Голодоморів, всіх, хто віддав своє життя за волю України хвилиною мовчання.

Заплачте разом, а не наодинці...
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо - українці.
Заплачте, затужіть, заголосіть.

21 листопада - День гідності та свободи

https://youtube.com/shorts/ePXypMTbMFo

86 148 грн 50 коп - таку суму вдалося сьогодні зібрати, адже початкова школа ярмаркувала на потреби ЗСУ. Ця подія об’єднала учнів, вчителів та батьків у спільній благородній справі та допомогла усім відчути єдність, коли кожен може внести свій вклад у спільну справу.
Наближаємо перемогу разом!

Сьогодні в 11 класі (класний керівник Оксана СВИСТЯК) відбувся тематичний виховний захід "Я громадянин і патріот України", де наші діти проявили свою неймовірну громадянську позицію, любов до України і переживання за її майбутнє.

Символічно, що саме сьогодні, у День захисників та захисниць України, до учнів 8-А класу (класний керівник Тетяна ЙОСИПЧУК) завітав  історик, науковець, почесний краєзнавець України, кандидат історичних наук, доктор політичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, дійсний член Наукового Товариства імені Шевченка - Іван Сергійович Монолатій. Це була чудова нагода поспілкуватися з людиною, яка протягом багатьох років плідно працює над відновленням історичної правди, розкриває читачам невідомі сторінки історії України,  зокрема й Прикарпаття. Оскільки цей рік присвячено 110 річниці з дня заснування Легіону Українських січових стрільців, а в нашого гостя є чимало праць, що висвітлюють цей історичний період, то розмовляли саме на цю тематику. 
Окрім цікавих фактів, Іван Сергійович розповів дітям, що січові стрільці мали суттєве значення не лише як військове формування, але і як чинник розвитку української культури та преси. Уміло провів паралель між минулим і сьогоденням. Адже як у ті часи Українські легіонери, так і сьогодні сміливі кіборги-захисники словом і ділом доводять світові правдивість української визвольної боротьби з московським агресором. Вдячні п. Івану за змістовну бесіду, за подаровані книги, які обов'язково прочитаємо, за його неоціненний внесок в історію, культуру й літературу нашої Батьківщини! А ми ж усі будьмо гідними нащадками славних січовиків і достойними жертовності наших захисників! Нехай Покров Пресвятої Богородиці буде над рідною Україною надійним щитом!

Сьогодні учні 4-В класу (класний керівник Наталія НАКОНЕЧНА), з повагою і гордістю згадують та вітають всіх, хто захищає нашу Україну! Дякуємо за кожен вільний день, за кожен мирний сон, за можливість вчитися.
Вітаємо із Днем Захисників і Захисниць України!