Порада перша: найголовніше, що ви можете подарувати своїй дитині, - це ваша увага.

Порада друга: ваше позитивне і спокійне ставлення до школи і вчителів полегшить дитині період адаптації.

Порада третя: допоможіть дитині у стосунках з однолітками, щоб вона відчувала себе впевнено.

      Особливо ваша допомога знадобиться, якщо дитина не ходила перед школою в дитячий садок. У цьому випадку вона не звикла до того, що увага дорослих розподіляється відразу між декількома дітьми. Хваліть дитину за товариськість, радійте вголос її новим шкільним знайомствам. Поговоріть з нею про правила спілкування зі своїми ровесниками, допоможіть стати вашій дитині цікавою іншим. Вивчайте нові ігри, щоб вона могла показати їх друзям. Запросіть однокласників вашої дитини до вас додому - просте чаювання, а маленький господар навчиться приймати гостей.

Порада четверта: допоможіть дитині звикнути до нового режиму життя.

        Дитина звикає до школи не тільки психологічно, але і фізично. Багато дітей у першому класі вперше стикаються з необхідністю вставати в один і той же час зранку. Впродовж 3-6 годин шкільного дня дитина активно вчиться. У шість-сім років таке навантаження дорівнює напруженому робочому дню дорослої людини. З початком навчання різко збільшується навантаження на нервову систему, хребет, зір, слух дитини. Якщо до цього ви не дотримувалися режиму дня, то постарайтеся м'яко ввести його. Ваша дочка чи син потребує регулярного тривалого сну. Допоможіть школяру навчитися засинати в один і той же час. Не примушуйте дитину відразу сідати за уроки, їй потрібен час, щоб відпочити. Це корисно і для самого процесу навчання. Мозок використовує час відпочинку, щоб «укласти нові знання на потрібні полички». Дитині, як і нам, після робочого дня потрібні тиша і відпочинок. Поклопочіться про здоров'я вашої дитини, оскільки в перші місяці навчання огріхи в режимі дня позначатимуться серйозніше, ніж раніше.

Порада п'ята: мудре відношення батьків до шкільних успіхів виключить третину можливих неприємностей дитини.

       Багато мам і татів так хочуть гордитися своїми дітьми і так турбуються про їх оцінки, що перетворюють дитину на додаток до шкільного щоденника. Шкільні успіхи, безумовно, важливі. Але це не все життя вашої дитини.

       Шкільна оцінка - показник знань дитини з даної теми даного предмету на даний момент. Це не має ніякого відношення до особи дитини. Хваліть дитину! І пам'ятайте, ніяка кількість високих балів не може бути важливішою за щастя вашої дитини.

 

     Давайте постараємося, щоб перші кроки, зроблені у шкільному світі, були для самої дитини і членів його сім'ї радісними і впевненими!