09:05 Тиждень мови писемності | |
У школі з 08.11 до 16.11. 2018 р. проведено тематичний тиждень “Використання проблемно-пошукових завдань з елементами народознавства на уроках української мови та літератури, позакласних заходах”. Відкриття тижня було справжнім святом. До Дня писемності учні 5-11 класів взяли участь у музичному флешмобі, під час якого виконали «Гімн українській мові», учениця 9-А класу декламувала сучасну поезію про мову, до всіх присутніх з вітальним словом звернувся директор школи М.М.Білоокий.
Учні 9-х, 10 класів писали диктант національної єдності, приурочений Дню української писемності. Кращі знавці української мови взяли участь в І етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика. Емоційним завершенням дня була вистава «Енеїда» в Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка, яку переглянули старшокласники. Мовна гра «Слово до слова – складається мова» для восьмикласників була насичена різноманітними завданнями. Учні мали нагоду продемонструвати свої знання, проявити творче та асоціативне мислення, акторські здібності й вміння працювати в команді. Оксенич В.М. врахувала вікові особливості учнів, індивідуальний підхід при організації даної форми роботи. Йосипчук Т.М. організувала творчу зустріч учнів та педагогів з відомим івано-франківцем Андрієм Мавриком. Талановитий музикант, бард, учасник гурту «Пенсія» розповів присутнім про свою творчість, виконав авторські пісні, відомі твори на слова Т. Шевченка, В.Івасюка, В.Сосюри. Справжній подарунок-сюрприз зробила учениця 10 класу Терлецька Інна, яка намалювала портрет гостя.
Інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» провела учитель Смадич Б.Б. для учнів 6-их класів. Діти відгадували загадки, вправлялися в правописі та лексикології, переглянули фрагмент казки «Івасик-Телесик», на основі якого виконували різні завдання. Пізнавальним був конкурс вибіркового характеру на основі прослуханої пісні. Переможці та учасники отримали солодкі призи.
Інтерактивна гра «Мовознайко» для п’ятикласників удосконалювала знання з предмета, розвивала логічне й образне мислення, пам'ять, увагу та спостережливість. Федоряк Л.І. підібрала інтерактивні завдання різного типу. Цікаві ребуси, мовні загадки, випереджувальні завдання, інсценізація старшокласників про милозвучність та багатство рідної мови – все це активізувало увагу як учасників, так і глядачів. Оцінювало роботу команд журі у складі учнів 7-9 класів та керівника гуртка «Виразне читання» Стекляннікової Т.С.
Лінгвістичний конкурс «І на землі немає більших втіх, ніж слово, що єднає нас усіх» провела Серветник М.В. для семикласників. Цікавими були завдання конструктивного характеру, під час якого діти практикувалися правильно будувати речення із запропонованих слів. Вміло поєднувалися вправи на знання лексичного та морфологічного матеріалу. Свою кмітливість та спостережливість проявили діти під час роботи з фразеологізмами. Завершився конкурс «Абеткою побажань» і нагородженням переможців.
Справжню акторську майстерність показали діти під час літературних інсценівок «Політь бур'ян, чистіша від сльози вона хай буде» під керівництвом Юзишин О.І. До уваги глядачів запропоновано було уривки з твору «Мина Мазайло» М.Куліша та «Наталки Полтавки» І.Котляревського.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |